rajd

16.09.2011 klasa 1d wraz z wychowawcą – Katarzyna Wodzińską oraz panią wicedyrektor Wiesławą Patyk uczestniczyła w rajdzie pieszym – „Szlakiem ciekawych, ale nie zawsze znanych drzew miasta Gniezna”. Celem rajdu była edukacja przyrodnicza w terenie oraz integracja klasy.Uczniowie mieli okazję poznać kilka ciekawych gatunków drzew na przykład: Platan klonolistny, Miłorząb japoński, Surmia. Ponadto zapoznali się z elementami historii Uniwersytetu Ludowego na Dalkach. Podczas wędrówki przypomnieli sobie podstawowe gatunki roślin, w tym drzewa i rośliny zielne oraz usłyszeli ciekawostki z nimi związane.
Rajd stał się też okazją do wzajemnego poznania się uczniów i wychowawcy. Metą rajdu była „Olkówka” – wigwam na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej Poligon, gdzie uczestnicy posilili się przy ognisku. W tym samym czasie na miejsce dotarła klasa 2c, która wybrała się na rajd rowerowy wraz ze swoim wychowawcą Michałem Śmigowskim oraz nauczycielem geografii Robertem Dutką.obejrzyj więcej zdjęć


Tagi: Gniezno, III LO, rajd, drzewa


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.