Bożonarodzeniowy Song Festival
niedziela, 17.12.2017
song2017

 W piątek 15 grudnia w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie odbył się Bożonarodzeniowy Song Festival. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach – artysta indywidualny /duet oraz zespół zaprezentowało się 75 uczniów: ośmioro jako soliści, pozostali w drużynach klasowych/. Obok wspaniałych konferansjerów prowadzących festiwal – Nadii Janas i Huberta Wojcieszaka z kl. I B, którzy rozbawiali publiczność swoimi sekwencjami, nie zabrakło profesjonalnego jury, składającego się z Pani Dyrektor Beaty Czechańskiej, Pani Dominiki Matyski, nauczycielki języka angielskiego oraz organizatora - ks. Michała Szalatego. Oprócz umiejętności wokalnych oceniano także aranżację muzyczną, świadomość sceniczną, interpretację utworu oraz stylizację i charyzmę uczestników.

I miejsce w kategorii duet/artysta indywidualny zajął Norbert Starzyk z klasy II B, we własnej aranżacji utworu „Złota Jerozolima” zespołu Skaldowie. Miejsca na podium zajęli również: Wiktoria Błażykowska z klasy I B, która wykonała przepiękny utwór „Mario, czy Ty wiesz” oraz Olga Jurek i Wiktoria Bąkowska, które w duecie zaśpiewały kolędę „Mizerna Cicha”.W kategorii zespół zaszczytne pierwsze miejsce przypadło w udziale przedstawicielom klasy IIIB, za wykonanie utworu „Santa Claus is comming to town”. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z klasy II E, za utwór „Kto wie”, a trzecie miejsce klasa I A za „Kolędę dwóch serc”.Gratulujemy!


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.