maki

 "Jestem niepełnosprawny - mam prawo żyć, kochać i pracować w społeczeństwie" to kolejny projekt realizowany przez Stowarzyszenie "Maki" w Gnieźnie, w którym wzięło udział 50 podopiecznych z kilku ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych z Gniezna, Trzemeszna i Kłecka. Uroczyste podsumowanie tego projektu odbyło się we wtorek 28 listopada w siedzibie Stowarzyszenia Maki, a wzięło w nim udział naszych 10 wolontariuszek z klasy społeczno-zdrowotnej. Angażując się w projekt dziewczęta uczestniczyły wraz niepełnosprawnymi intelektualnie podopiecznymi  w warsztatach krawieckich a także treningu rodzicielskim.





Podczas uroczystości każdy z uczestników projektu otrzymał stosowny certyfikat, a nasi wolontariusze i Pani Dyrektor Beata Czechańska podziękowania:

"Dzięki uprzejmości dyrektor Beaty Czechańskiej III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie współpracuje z nami od wielu lat. Koordynatorem tych działań jest pani Agnieszka Kozłowska. Dzięki uprzejmości dyrekcji uczniowie zawsze mogą brać udział w naszych inicjatywach, często kosztem własnych zajęć. Pomoc wolontariuszy jest dla nas bardzo cenna, szczególnie doceniamy fakt, że spędzają czas z naszymi podopiecznymi, często zawierają z nimi znajomości. Nasi podopieczni bardzo lubią, kiedy przychodzą do nas osoby z zewnątrz, a młodzież z kolei nabywa pewnych kompetencji, które może w przyszłości wykorzystać w swoim życiu zawodowym" - mówi Magdalena Szot.     






Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.