Szkolna wycieczka
czwartek, 26.10.2017
Wycieczka2017

 Zapraszamy do wzięcia udziału w sześciodniowej wycieczce szkolnej do AUSTRII i CZECH, która odbędzie się w kwietniu 2018 roku. Całkowity koszt to 1350 złotych. Organizator: Smile Travel. Zapisy u p. Magdaleny Kosickiej do 10 listopada 2017.


Program wycieczki

Dzień I

Wyjazd z Gniezna o godz. 05:00. Przejazd do Niemiec i Czech. Spacer do Pravickie Bramy, największe skalnej bramy w Europie (w cenie). Następnie przejazd na punkt widokowy w Bastei, widok na zakole Łaby. Z punktu widokowego przejazd i zwiedzanie twierdzy przejazd Königstein (w cenie). Twierdza o tej samej nazwie przez stulecia pozostawała niezdobyta, chroniąc w okresie wojny najcenniejsze drezdeńskie dzieła sztuki. Przejazd do hotelu w Pradze, obiadokolacja, zakwaterowanie, odpoczynek.Dzień II

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Pragi, urokliwego, tętniącego życiem miasta o ponad tysiącletniej historii. Zwiedzanie stolicy Republiki Czeskiej z przewodnikiem (w cenie), m.in.: Loreta, Hradczany - Stary Pałac Królewski (z zewnątrz), Bazylika Świętego Jerzego, Daliborka, Katedra Świętego Wita (z zewnątrz), przejście Mostem Karola przez labirynt uliczek Starego Miasta Praskiego na Rynek Starego Miasta z zegarem Orloj, Plac Świętego Wacława. Przejazd do Hotelu, w okolicach Czeskiego Krumlova, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień III

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA ze wspaniałym, nienaruszonym dziedzictwem architektonicznym, spacer po wpisanej na liste UNESCO wspaniałej średniowiecznej starówce m.in. Zamek, dawny klasztor, Pański Browar, przejście przez Lazebnicky Most, spacer urokliwymi uliczkami Dolnego Miasta, przejście obok budynku Ratusza, Słupa Maryjnego do kościoła św. Wita, czas przeznaczony na spacer po miasteczku, Przejazd do centrum SALZBURGA, który z uwagi na włoski charakter zabudowy, liczne obiekty sakralne i atmosferę, nazywany jest „Rzymem Północy”. Zwiedzanie stolicy regionu Salzburg, m.in.: spacer uliczkami Starego Miasta, rodzinny dom Mozarta, Katedra Świętego Ruperta, kościół Świętego Piotra, ulica Getreidegasse, Pałac Biskupi, chwila r elaksu w ogrodach Miarbell, które założone w XVII wieku, uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie i stanowią przyrodniczą wizytówkę miasta. Przyjazd do schorniska, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek, nocleg.

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do OBERSALZBERGU i wjazd na szczyt Kehlsteinu, do schroniska górskiego zwanego ORLIM GNIAZDEM (wstęp w cenie) – Adlerhost, alpejskiej siedziby Hitlera znajdującej się na wysokości 1836 m n.p.m. Prowadzi tam widokowa, malownicza droga z tunelami i wykutą w skale szybkobieżną windą. Ze szczytu rozpościera się piękna panorama na alpejskie szczyty. Przejazd do HALLSTATTU, miasta położonego nad brzegiem jeziora, na zboczach Dachsteinu, wpisanego na listę UNESCO. Odkryto tu najstarsze ślady wydobycia soli w rejonie Salzburga. Spacer po mieście, które nazywane jest romantyczną ikoną Austrii. Powrót do schroniska, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień V

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WERFEN – niewielkiego miasteczka, które przyciąga turystów z całego świata imponującą średniowieczną twierdzą Hohenwerfen, a także największą na świecie naturalną i tajemniczą jaskinią lodową Eisriesenwelt (wstęp w cenie). Złożona jest ona z wielu jaskiń wypełnionych przez cały rok lodem. Sam wjazd kolejką górską na wysokość ponad 1600 m n.p.m. gwarantuje niesamowite przeżycia. Następnie wewnątrz jaskini przejście około 700 schodów w górę i tyle samo w dół. Trudy wejścia zrekompensuje możliwość podziwiania zachwycających form lodowych, utworzonych przez naturę przed tysiącami lat. Zyskały one nazwy, m.in. Lodowe Organy, Lodowa Kaplica i inne. Całość jaskini rozciąga się na długości ponad 42 kilometrów i znajduje się wewnątrz góry Hochkogel. rzejazd do BAD ISCHL, położonego w sercu pojezierza uzdrowiska, które na miejsce wypoczynku wybierał cesarz Franciszek Józef z małżonką. Spacer po centrum miasteczka, gdzie znajdują się piękne barwne kamieniczki, liczne hotele i pensjonaty, eleganckie restauracje, kawiarnie i cukiernie. Przejazd do schroniska, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień VI

Śniadanie, wykwaterowanie z schroniska. Przejazd do stolicy Austrii Wiednia. Przejazd co centrum Wiednia, spotkanie z przewodnikiem. Objazd autokarem po słynnym Ringu z perspektywy którego poznamy zabytki Wiednia powstałe w czasach Cesarza Franciszka Józefa. Zwiedzanie Starówki Wiednia. W trakcie spaceru zobaczymy m.in. gotycką katedrę Św. Szczepana, słynną z swojego kolorowego dachu, (wstęp do wnętrza w cenie), Przespacerujemy się ulicą Graben na której zobaczymy najpiękniejszą kolumnę morową z czasów Cesarstwa, zobaczymy kościół Kapucynów, słynną Albertinę, przespacerujemy się Dziedzińcami Hofburga, zimowej rezydencji Monarchii. Wizyta w Schonbrunie, spacer po parku. Wyjazd do Gniezna, przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych/wczesno rannych dnia kolejnego

noclegi:

proponowany nocleg w Austrii: schronisko młodzieżowe[klik]


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.