Młodzieżowe Forum Ekologiczne
poniedziałek, 23.10.2017
domek

 20 października 2017 roku w siedzibie Estede Centrum Kultury Scena to Dziwna odbyło się Młodzieżowe Forum Ekologiczne pod hasłem: Zielona energia dla środowiska”. Przedstawiciele klas 2a, 2e i 3f wzięli udział w tym jakże ważnym dla każdego z nas wydarzeniu promującym działania na rzecz poprawy stanu środowiska i korzystanie z odnawialnych źródeł energii.
Prezentacje były poświęcone następującym zagadnieniom:
- „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę czystości powietrza” Pan prof. Antoni Zajdel z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie
- „Gospodarka niskoemisyjna z wykorzystaniem agrobiomasy” Pan Roman Długi dyrektor Firmy Asket w Poznaniu.
- „Zielona energia – dlaczego warto?” Pani Kinga Świtalska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ”.Podczas Forum mieliśmy możliwość obserwacji działania instalacji do produkcji biomasy.


Uczestniczący w forum uczniowie z pewnością wynieśli z tego spotkania wiele cennych informacji i przekonanie, że każdy z nas może przyłożyć choć małą cegiełkę do polepszenia stanu ekologicznego ziemi.


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.