Ambasador Meksyku w Gnieźnie
czwartek, 05.10.2017

 W środę 27 września gościł w Gnieźnie ambasador Meksyku Alejandro Negrín Muñoz zaproszony do naszego miasta przez senatora Roberta Gawła. Była to pierwsza wizyta przedstawiciela tego państwa w Gnieźnie. Ambasador odbył spotkanie z Prymasem Polski Wojciechem Polakiem, spotkał się również z prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem oraz wicestarostą Jerzym Berlikiem.Rozmowy z przedstawicielami państwa i powiatu dotyczyły przede wszystkim możliwości współpracy gospodarczej i turystycznej. Alejandro Negrín Muñoz wyraził również wdzięczność za wsparcie polskiego rządu i Polaków po trzęsieniu ziemi, jakie miało miejsce 19 września w Meksyku. Dzięki zwiedzaniu katedry oraz Muzeum Pierwszych Piastów ambasador miał również możliwość dokładniejszego poznania historii początków państwa polskiego. Przedstawiciel Meksyku z wielkim zainteresowaniem oglądał bazylikę prymasowską na Wzgórzu Lecha oraz relikty architektury pałacowej i sakralnej na Lednicy i zadawał liczne pytania, aby zaspokoić wrodzoną ciekawość historyka, jakim jest z wykształcenia.
Nauczycielka języka hiszpańskiego z naszej szkoły, Pani Weronika Rajkowska miała zaszczyt i przyjemność towarzyszyć ambasadorowi jako tłumacz podczas wszystkich rozmów oficjalnych, briefingu prasowego oraz zwiedzania katedry i Ostrowa Lednickiego.Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.