costaBrava

 Nazwa nadmorskiego kurortu Lloret de Mar przywodzić może skojarzenia z bezrefleksyjną, powierzchowną zabawą. Uczniom III LO, dzięki swojemu zaangażowaniu, otwartości i kreatywności udało się odkryć inne oblicze Lloret oraz innych niezwykłych miejsc Katalonii. Dowodzą tego ich relacje z wycieczki spisane na gorąco w chmurach pomiędzy Hiszpanią i Polską.

Mieliśmy duże szczęście przybywając do Katalonii 23 kwietnia, w dniu święta Sant Jordi. Święty Jerzy jest patronem tego regionu, co roku kobiety są tradycyjnie obdarowywane różami, mężczyźni otrzymują natomiast w prezencie książkę. Mieliśmy więc okazję uczestniczyć w targu róż na nadmorskiej promenadzie. Ukoronowaniem wieczoru był zaś pokaz katalońskiego tańca sardana. Nie jest on tak znany jak popularne w całej Hiszpanii flamenco. Tym bardziej przykuły naszą uwagę jego skomplikowane kroki wykonywane przez osoby tańczące w kole.

Sardana w Lloret de Mar

Pomnik sardany w Barcelonie

Wspomnienie, które z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długi czas, to widok poszarpanego wybrzeża Costa Brava, skały jakby ciśnięte do morza ze stromych urwisk, malownicze zatoczki porośnięte śródziemnomorską roślinnością o słodkich aromatach i papugi w koronach palm. A nade wszystko morze, którego koloru nie da się oddać słowami, trzeba je zobaczyć na własne oczy. Duże wrażenie zrobił na nas rejs katamaranem do urokliwego miasteczka Tossa de Mar, widoki, jakie podziwialiśmy z pokładu zapierały dech w piersiach...
Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.