Seans inny niż wszystkie
niedziela, 19.03.2017
amy


15 marca był dla uczniów naszej szkoły bardzo pouczający. Klasy IIb, IId oraz przedstawicielki klasy IIa uczestniczyły w programie szkoleniowym, który miał na celu uświadomić młodzieży oddziaływanie używek, z naciskiem na szkodliwe działanie dopalaczy. 

Po przyjeździe do Galerii Malta w Poznaniu, nasz towarzysz podróży - asp. Krzysztof Socha, wygłosił krótkie wprowadzenie. Dowiedzieliśmy się m.in. czym różni się legalna marihuana w Holandii od tej rozprowadzanej w Polsce. Następnie przeszliśmy do głównego punktu wycieczki, czyli projekcji filmów. Pierwszy z nich był amatorską produkcją, przedstawiającą prawdziwe wydarzenia, jakie miały miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. Mimo tego, iż nie grali  w niej prawdziwi aktorzy, a może właśnie dzięki temu, od razu wczuliśmy się w panujące emocje. Poruszone problemy mogłyby dotyczyć każdego z nas, a wstrząsający koniec sprawił, że zawsze dwa razy zastanowimy się nad podejmowaną decyzją.                        Kolejnym filmem była biografia niesamowitej wokalistki jazzowej Amy Winehouse pt. "Amy". Zobaczyliśmy, jak jej życie zaliczało kolejne wzloty i upadki, a każdy z nich był większy od poprzedniego. Mimo 
wsparcia najbliższych, piosenkarka nie mogła porzucić wciąż powracających nałogów, które to powoli niszczyły jej życie. Obdarzona niezwykłym talentem dziewczyna nie potrafiła poradzić sobie z pędzącą w ogromnym tempie karierą. Narkotyki i alkohol zawładnęły nią, prowadząc do śmierci.Oba filmy niezwykle nas poruszyły i uświadomiły. Pokazały nam, jaką szkodę mogą wywołać używki, a także, jak szybko można się od nich uzależnić. Ten wyjazd był dla nas ogromną przestrogą i wywołał znaczącą dla dalszego życia przestrogę.

Anita Kropidłowska i Jola Czechowska klasa IIb


 


 


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.