zk2016

Każdego roku klasy bezpieczeństwa publicznego III LO w Gnieźnie mają cykl zajęć z funkcjonariuszami ZK w Gębarzewie. Klasa pierwsza poznaje problematykę penitencjarną na terenie szkoły, natomiast klasa druga odwiedza ZK, by szczegółowo dowiedzieć się, jak on działa. 15 grudnia 2016 r. byliśmy na kilkugodzinnej wycieczce w Gębarzewie; poznaliśmy specyfikę tej placówki, jej historię, a przede wszystkim współczesne problemy, z którymi spotykają się wychowawcy i pracownicy.


Po krótkiej prezentacji wstępnej szer. K. Lackiej-Majewskiej przeszliśmy szkolenie dotyczące uzależnień od alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Prowadzący tę część zajęć – ppor. Robert Nawrocki – skupił się przede wszystkim na metodach terapii, które stosuje się w ZK, pracy z osadzonym-uzależnionym, a także przedstawił ogólne informacje na temat uzależnień oraz spustoszenia, jakie czynią one w życiu człowieka.


Dalsza część spotkania polegała na zwiedzaniu ZK - obejrzeliśmy pawilon zamknięty i półotwarty, poznaliśmy wiele ciekawostek z życia za kratami, a także formy oddziaływań resocjalizacyjnych stosowanych w ZK, głównie przez zajęcia kulturalno-oświatowe i programy readaptacji.Cieszymy się, że realizacja umowy partnerskiej między III LO w Gnieźnie a ZK w Gębarzewie daje nam możliwość poznania tego rodzaju służby.


/tekst: Patryk Majewski/


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.