fizjoterapia2016

 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie podpisała umowę patronacką z III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego.



Współpraca ta dotyczy opieki nad klasami ratownictwa medycznego i fizjoterapii oraz klasami o profilu społeczno-zdrowotnym, które funkcjonują w III LO. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa przez udostępnienie licealistom specjalistycznych sal dydaktycznych, chce lepiej przygotować ich do zawodu i zachęcić ich do wybrania PWSZ jako kolejnej uczelni. – Takie kierunki to jest przyszłość, a my służymy swoimi laboratoriami, które są bardzo dobrze wyposażone. Chcemy służyć miastu na ile możemy. Chodzi nam o to, aby wykształcić młodych ludzi w różnych kierunkach i żeby zostali w Gnieźnie, aby miasto się rozwijało – mówiła prof. dr hab. Józef Garbarczyk z PWSZ.





Podpisana umowa jest ważna w szczególności dla młodych ludzi, którzy w sposób praktyczny i pod okiem wykwalifikowanych osób będą mogli poznać tajniki zawodu, który w przyszłości chcieliby wykonywać. – Mam nadzieję, że ta współpraca pozwoli rozwinąć uczniom ich zainteresowania. Tym zyskują opiekę merytoryczną i możliwość udziału w warsztatach seminariach, sympozjach i wspólne przedsięwzięcia dotyczące życia społecznego. W tych zawodach jest przyszłość, zwłaszcza patrząc na społeczeństwo, które się starzeje, liczba chorób także jest przytłaczająca, że w ogóle promocja zdrowia i zdrowego trybu życia jest czymś jest czymś w dzisiejszych czasach bardzo istotnym. Fizjoterapia i ratownictwo medyczne jest więc kierunkiem przyszłościowym – mówiła Beata Czechańska, dyrektorka III LO w Gnieźnie.




tekst pochodzi z portalu:
www.gniezno24.com


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.