Nie daj szansy AIDS
środa, 07.12.2016
redAids

 1 grudnia 2016 roku - w Światowy Dzień Walki z AIDS - w auli naszego liceum odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Tego dnia w budynku szkolnym rozwieszono symboliczne czerwone wstążki i mimo napięcia wyczuwalnego w powietrzu, wszyscy wiedzieli, że nie chodzi tu jedynie o rywalizację, a promocję działań przeciw AIDS oraz wykonywanie profilaktycznych badań.

Swoją wiedzę o niebezpiecznym wirusie sprawdziło 19 uczniów z różnych szkół z Gniezna i powiatu: ZSP 1, ZSP 2, ZSP 3, ZSP Witkowo, I LO, II LO i oczywiście nasze III LO. Wydarzenie rozpoczęło się krótką prezentacją, przypominającą podstawową wiedzę o HIV i AIDS, a po rozwiązaniu testów, gdy jury musiało podliczyć punkty i wyłonić zwycięzców, uczestników wraz z opiekunami zaproszono na poczęstunek.

Jak mówiła pani Katarzyna Wodzińska, prowadząca konkurs, poziom był naprawdę wysoki. Niestety, na podium są tylko trzy miejsca, a zajęli je:

III miejsce: Katarzyna Klimkiewicz z I LO

II miejsce: ex aequo Joanna Banaszak II LO i Paulina Halik I LO

Natomiast I miejsce - czego serdecznie gratulujemy - zajęła uczennica naszego liceum - Paulina Miazgowicz.Nagrody w konkursie ufundowali: III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Fundacja SIZ - Simontonowski Instytut Zdrowia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

tekst: Anna Kłodowska, Maja Łuczak (klasa medioznawcza)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.