radio2016

 W lipcu i sierpniu mieliśmy okazję uczestniczyć w stażu w gnieźnieńskim Radiu Plus. Każdy z nas, w towarzystwie kolegi lub koleżanki medioznawcy, mógł spędzić tydzień w radio i przypatrywać się codzienności radiowców, funkcjonowaniu studia radiowego, a także samemu nagrać fragment audycji.



Naszym głównym zadaniem było przygotowywanie sond z mieszkańcami Gniezna do materiałów emitowanych każdego dnia w godzinach od 16.00 do 18.00 na antenie radiowej. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że nie wszyscy są rozmowni i że zdecydowanie do takiej pracy nie nadaje się każdy człowiek. Mogliśmy też sami złożyć swój materiał od A do Z. Jedni z nas lepiej bawili się przeprowadzając wywiady i zaczepiając ludzi na ulicy, a inni woleli zająć się technicznymi sprawami. Godziny spędzone "w terenie" i w studiu przyniosły nam dużo cennego doświadczenia, które kiedyś przyda nam się w wykonywaniu naszego przyszłego zawodu. Jesteśmy wdzięczni za możliwość podszkolenia się i liczymy, że będziemy mogli nawiązać współpracę w przyszłym roku, aby nasi młodsi koledzy i koleżanki mogli przekonać się, jak ciekawa może być praca radiowca.







Oprócz stażu w radiu, mieliśmy również okazję wcielić się w dziennikarza telewizyjnego! Po tygodniu spędzonym razem z profesjonalistami z naszej regionalnej telewizji, możemy pochwalić się zdobytym doświadczeniem i rozmowami z ciekawymi osobami. Codziennie rano byliśmy wysyłani w inne miejsce, na różne wydarzenia, odbywające się w naszej okolicy. Każdy z nas mógł nauczyć się obsługi kamery, mikrofonu czy statywu. Wiemy, jakie najlepiej zadawać pytania w trakcie wywiadu, jak odpowiednio ustawić osobę w kadrze, w jakiej odległości powinien znajdować się mikrofon, a także, że niezwykle ważne jest dokładne słuchanie swojego rozmówcy. Oprócz tego zobaczyliśmy konferencje prasowe "od kuchni", a także przekonaliśmy się, jak na co dzień funkcjonuje małe studio telewizyjne. Jesteśmy wdzięczni za możliwość współpracy. Liczymy na powtórkę za rok i jeszcze więcej cennych wskazówek od wprawionych dziennikarzy.







tekst: Ania Kłodowska, Ola Kupiec, Martyna Ciupek (klasa medioznawcza)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.