Kurs nurkowania dla klas policyjnych
poniedziałek, 19.09.2016
nurek

 Na początku września uczniowie klas policyjnych ukończyli podstawowy kurs nurkowania, który rozpoczęli jeszcze w poprzednim roku szkolnym.18 licealistów najpierw przygotowywało się na zajęciach teoretycznych, które były prowadzone przez instruktora nurkowania z firmy Dekompresja – pana Krzysztofa Domagałę. Kursanci mieli okazję zapoznać się z podstawowym sprzętem nurkowym, przyswoić system podwodnego komunikowania się i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych pod wodą.
Kolejnym krokiem było praktyczne wykorzystanie tych umiejętności na basenie. Uczniowie wyposażeni w jackety, butle i automaty oddechowe, pod okiem instruktora wykonali kilka zejść pod wodę. Najważniejszym sprawdzianem nowych umiejętności było nurkowanie w wodach Jeziora Powidzkiego, gdzie instruktor Adam Owczarzak nadzorował ich postępy, korygował błędy i czuwał nad bezpieczeństwem młodych ludzi. Wszyscy przeszli test pomyślnie – gratulujemy!

Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.