pielegniarka

 Dnia 15 czerwca 2016 w naszej szkole klasa 2F społeczno-zdrowotna gościła p.Występską, która pracuje w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych jako pielęgniarka. Uczniowie dowiedzieliśmy się, na czym polega taka praca i jak wygląda zwyczajny dzień w takim ośrodku. W większości przebywają tam osoby po zażyciu narkotyków lub dopalaczy. Spotkać można również pacjentów z uzależnieniami, np. od komputera, czy telefonu. W mniejszym stopniu są to osoby z zaburzeniami psychicznymi. Dużym zaskoczeniem dla uczniów był fakt, że trafiają tam nawet dzieci 6-letnie. Najczęściej uzależniona od narkotyków jest młodzież, nie świadoma tego, że marnują sobie tym życie.

Pani Występska opowiedziała także o Hospicjum Domowym, gdzie również pracuje. Hospicjum to aktywna i wszechstronna opieka nad osobami cierpiącymi na postępujące, przewlekłe i nieuleczalne choroby śmiertelne - nowotwory, zanik mięśni, AIDS i inne. Hospicjum domowe to opieka nad chorym w jego domu. Praca w hospicjum jest bardzo ciężka i nie każdy jest w stanie ją wykonywać.

Ania: Wykład ten był bardzo interesujący i mamy nadzieję, że nie ostatni.


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.