Od maja 2016 uczniowie z klasy społeczno-zdrowotnej uczestniczą w cyklicznych spotkaniach z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie.

Karolina: Pierwsze spotkanie, prowadzone przez panią Hannę Adamczak – dyrektora MOPS-u, pozwoliło nam poznać zadania Ośrodka i jego strukturę organizacyjną.

W minioną środę gościliśmy już drugą osobę, która miała nam opowiedzieć o swoim zawodzie. Naszym gościem była pani Joanna, która jest asystentem rodzin i mediatorem. Dowiedzieliśmy się nie tylko jak ciężką pracą bywa asystura, ale także jak ważną rolę społecznie odgrywa. Mediator i asystent rodziny musi kłaść nacisk na rozpatrywanie zagadnień dotyczących życia rodzinnego w sposób wszechstronny, wykraczając poza metody jednej tylko dyscypliny naukowej. Złożone cele społeczne, takie jak umocnienie więzi małżeńskiej czy poprawa jakości życia rodziny, wymagają bowiem połączonych sił wielu dyscyplin.

Karolina: Poznaliśmy przypadki różnych rodzin oraz metody pracy z nimi. Przybliżono nam również szczegóły rozwojowego zawodu, czyli mediatora. Oba zawody są raczej mało popularne, a jednak potrzebne i warto nad nimi pomyśleć zastanawiając się co po liceum. Właśnie dlatego pani Joanna powiedziała nam co musimy zrobić by w przyszłości móc się nimi trudnić.

Bez wątpliwości spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejnych pracowników MOPS-u.


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.