Od maja 2016 uczniowie z klasy społeczno-zdrowotnej uczestniczą w cyklicznych spotkaniach z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie.
Karolina: Pierwsze spotkanie, prowadzone przez panią Hannę Adamczak – dyrektora MOPS-u, pozwoliło nam poznać zadania Ośrodka i jego strukturę organizacyjną.
W minioną środę gościliśmy już drugą osobę, która miała nam opowiedzieć o swoim zawodzie. Naszym gościem była pani Joanna, która jest asystentem rodzin i mediatorem. Dowiedzieliśmy się nie tylko jak ciężką pracą bywa asystura, ale także jak ważną rolę społecznie odgrywa. Mediator i asystent rodziny musi kłaść nacisk na rozpatrywanie zagadnień dotyczących życia rodzinnego w sposób wszechstronny, wykraczając poza metody jednej tylko dyscypliny naukowej. Złożone cele społeczne, takie jak umocnienie więzi małżeńskiej czy poprawa jakości życia rodziny, wymagają bowiem połączonych sił wielu dyscyplin.
Karolina: Poznaliśmy przypadki różnych rodzin oraz metody pracy z nimi. Przybliżono nam również szczegóły rozwojowego zawodu, czyli mediatora. Oba zawody są raczej mało popularne, a jednak potrzebne i warto nad nimi pomyśleć zastanawiając się co po liceum. Właśnie dlatego pani Joanna powiedziała nam co musimy zrobić by w przyszłości móc się nimi trudnić.
Bez wątpliwości spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejnych pracowników MOPS-u.
zaloguj się aby dodawać komentarze