biegiPWSZ

W dniu 21 maja społeczność akademicka PWSZ w Gnieźnie wraz z rodzinami, przyjaciółmi oraz uczniowie i nauczyciele III LO w Gnieźnie, harcerze ZHP Gniezno, reprezentacje różnych szkół, instytucji, instruktorzy fitness i zumby oraz zainteresowane osoby wzięli udział w Święcie Sportowców i Naukowców. Sportowe zmagania rozpoczął VIII. Bieg im. Hipolita Cegielskiego, w którym wzięło udział prawie 100 biegaczy na dystansie 1 km oraz 5 km. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Rektor Uczelni prof. dr hab. Józef Garbarczyk wręczył również puchary dla najszybszych zawodników. Jako pierwszy na dystansie -1 km ukończył bieg Aleks Puglisi, kolejna była Zofia Gorczyńska, a trzeci Mateusz Grzeszczyk. Pierwszy na dystansie 5 km był Patryk Łuszczewski, drugi był Marcin Bosacki, a trzeci Przemysław Orchowski. Wśród kobiet najlepszą była Anna Chojnacka-Marysiak, druga Monika Fromm, a trzecia Zuzanna Gorczyńska. Zawodników wspierali zabawnymi hasłami na trasie wolontariusze z III LO w Gnieźnie. Serdecznie dziękujemy!

Po biegu dla wszystkich przygotowane zostały kolejne liczne atrakcje, w tym zabawy dla najmłodszych przygotowane przez Uczelnię, III LO w Gnieźnie i harcerzy. Odbył się również pokaz zumby, ćwiczenia z Nordic Walking oraz pokaz tańca. Obecni byli przedstawiciele sąsiadującego z uczelnią Muzeum Zabytków Kultury Technicznej oraz Avonu.
Rektor Uczelni prof. dr hab. Józef Garbarczyk oraz prof. dr hab. Michał Umbreit, dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu wręczyli nagrody uczennicom klasy społeczno-zdrowotnej z III LO w Gnieźnie, które przygotowały najciekawsze plakaty promujące nowy kierunek studiów Fizjoterapię.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z wytwarzania mydła, które poprowadziła dr inż. Katarzyna Sobocińska wraz ze studentkami Ochrony Środowiska.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją na Gniezno24.com oraz do słuchania Radia Gniezna

Fotorelacja i szczegóły z biegu znajdują się również na Fb
[klik] 450321471827828/

artykuł ze strony www.pwzs-gniezno.edu.pl

Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.