Wizyta na ORP Gniezno
niedziela, 29.05.2016
morze2016

 W dniach 23-25 maja klasy drugie o profilu policyjnym gościły w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Dzięki uprzejmości Dowództwa oraz załogi ORP Gniezno, młodzi adepci służb mundurowych mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy na temat służby w marynarce.Już samo zakwaterowanie na okręcie wojennym dało przedsmak tego jak na co dzień wygląda praca marynarzy, zwłaszcza wtedy, gdy okręt wychodzi w morze. Uczniowie byli obecni przy codziennym, uroczystym podnoszeniu bandery. Załoga oprowadziła ich po okręcie i cierpliwie odpowiadała na pytania młodzieży. Dowódca okrętu wyjaśnił różnice pomiędzy służbą w marynarce i wojsku lądowym, a jeden z oficerów opowiedział o historii okrętu i o tym, do jakiego typu zadań jest przeznaczony.

Ponadto licealiści odwiedzili Fort Gerharda – w trakcie prowadzonych tam zajęć musieli wykazać się sprawnością fizyczną, ale także mogli zobaczyć jak zmieniał się system fortyfikowania nadbrzeża. Zwiedzili także Muzeum Obrony Wybrzeża, po czym mogli podziwiać panoramę Świnoujścia z najwyższej w Polsce latarni morskiej.

Wspaniała pogoda zachęcała do kąpieli w morzu, zwłaszcza po międzyklasowym meczu w siatkówkę plażową w pobliskim Ahlbecku. W drodze powrotnej atrakcją był przystanek w MRU – Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym.

Wizyta w Świnoujściu jest ważnym punktem w programie klas policyjnych, ponieważ chcemy, aby nasi uczniowie, zanim ostatecznie wybiorą swoją drogę kariery, mogli jak najwięcej dowiedzieć się o różnych służbach mundurowych. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie zobaczymy w przyszłości kilkoro z nich w pięknych, granatowych mundurach.Młodzi ludzie w mundurach zainteresowali redaktorów z TV Świnoujście – zapraszamy do obejrzenia reportażu:
http://www.tvswinoujscie.pl/wiadomosci/433,licealisci-z-gniezna-z-wizyta-na-wyspach


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.