Ścigani oczytani
niedziela, 22.05.2016
wanted

 Od marca do maja br. w gnieźnieńskich szkołach na terenie miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego przy udziale szkolnych bibliotekarzy trwał konkurs fotograficzny TWÓJ NAUCZYCIEL POLECA KSIĄŻKĘ połączony z akcjami promującymi czytelnictwo, które w tym czasie miały odbywać się w szkołach przystępujących do KONKURSU. Organizatorem przedsięwzięcia była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Gnieźnie.

Uczniowie w pierwszej kolejności mięli ułożyć hasło zachęcające nauczycieli do wzięcia udziału w akcji i jednocześnie wykonać ulotkę lub plakat promujący to przedsięwzięcie na terenie szkoły. Następnie należało przeprowadzić akcję czytelniczą na terenie szkoły wśród nauczycieli jako głównych adresatów akcji. Zająć się tym miała grupa młodzieży wraz ze szkolnymi bibliotekarzami. Na koniec uczniowie włączenie w działania czytelniczo-promocyjne musieli wykonać zdjęcia nauczycieli polecających ulubioną książkę czy literaturę, będące przedmiotem konkursu. Dodatkowo należało zmontować 5 min. filmik z całości przedsięwzięcia przeprowadzonego w szkole.

W III LO uczestnikami AKCJI były uczennice klasy medioznawczej: Martyna Błażykowska, Daria Ciążyńska, Karolina Englert i Sandra Kwapich. Podsumowanie KONKURSU i AKCJI oraz nagrodzenie uczestników nastąpiło w piątek 13 maja, w holu PBP w Gnieźnie, w ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK. Nagrodzone, wyróżnione oraz wszystkie nadesłane prace możemy tam oglądać, gdyż tego dnia nastąpiła prezentacja fotografii konkursowych oraz filmików przedstawiających działania z terenu danej szkoły.

Nasze hasło to: WANTED – ŚCIGANI OCZYTANI
 


W naszej szkole niełatwo było nakłonić nauczycieli do sfotografowania czy nakręcenia wypowiedzi jednak uważam że efekt był bardzo zaskakujący a sama akcja jest ciekawa i inspirująca. Dlatego w następnych tygodniach na stronach internetowych będziemy prezentować wszystkie polecane książki przez nauczycieli III LO.

Nasze prace nadesłane na konkurs:


tekst: Wiesława Grzegorzewicz


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.