Dzień Godności
poniedziałek, 09.05.2016
maki

W piątek 6 maja  2016, dnia wolnego od zajęć szkolnych,  7 uczennic z klasy 1f i 2F (klasy społeczno-zdrowotnej) zostało wolontariuszkami podczas Dnia Godności dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Domu Samopomocy ,,Tęcza".Mimo początkowego strachu szybko odnalazłyśmy się w nowej sytuacji. Każda z nas otrzymała drobne zadania do wykonania, lecz przede wszystkim chodziło o to, by w dniu święta osób z niepełnosprawnościa intelektualną po prostu się z nimi spotkać i porozmawiać. Okazało się, że osoby uważane za chore mają pamięć lepszą od niejednego ucznia. Wielu z nich okazało się być dobrymi gawędziarzami. Chętnie zadawali pytania i opowiadali o sobie. W ramach Dnia z Godnością już po raz czwarty został zorganizowany Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Makówka”, którego tegoroczny temat nosił nazwę: „1050. rocznica chrztu Polski oczami osób niepełnosprawnych”.Wzięły w nim udział trzy placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzemesznie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kłecku Środowiskowy Dom Samopomocy „Dom Tęcza”. 
Pierwsze miejsce zdobył Michał Czajka, drugie - Magdalena Stopczyńska, trzecie - Katarzyna Wielicka. Wyróżniony został Paweł Białas.tekst: Klaudia Nowak (klasa społeczno-zdrowotna)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.