Festiwal Podróżniczy Dni Turystyki
niedziela, 08.05.2016
meteor

Uczniowie klas 1d i 2d o profilu językowo - turystycznym zdecydowanie należą do entuzjastów odkrywania świata i odbywania podróży bliższych i dalszych. Tym razem w dniu 12 kwietnia wzięli udział w festiwalu podróżniczym Dni Turystyki zorganizowanym przez studentów Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Udział w Dniach Turystyki pozwala poczuć smak podróży do różnych zakątków świata, a w przyszłości może stanowić inspirację do poznawania nowych miejsc.

Festiwal został zainaugurowany wykładem dr Klaudiusza Święcickiego „Turysta kulturowy w podróży”. Oprócz części teoretycznej zawierał on również nawiązania do artykułów prasowych związanych z różnymi aspektami podróżowania oraz do licznych dzieł literackich. Uczestnikom wykładu szczególnie utkwiły w pamięci zdjęcia z Bukaresztu, miasta, które nie stanowi zazwyczaj celu wypraw wakacyjnych, jest jednak miastem o bardzo ciekawej historii.Po wykładzie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Ziemi, gdzie obejrzeli efektowne agaty i piękne kryształy kwarcu, ale ich szczególną uwagę przykuła kolekcja największych polskich meteorytów.

Podczas przerwy między wykładami i prezentacjami odbyły się również gry terenowe oraz zwiedzanie z audio-przewodnikami wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Część uczniów wyraziła zainteresowanie studiami na tym wydziale, tego typu festiwale są więc wspaniałą formą promocji uczelni.

Ostatnim punktem naszego pobytu na festiwalu była prezentacja Natalii Glopińskiej i Marcina Spiralskiego „Stany warte poznania, czyli praca i podróż za oceanem”. Wzbudziła ona duże zainteresowanie wśród obecnych, ponieważ studenci w barwny sposób opowiadali o swojej podróży przez Stany Zjednoczone, prezentując ogromną ilość zdjęć prezentujących odwiedzane miejsca. Dzięki uczestnictwie w bezpośrednich relacjach studentów biorących udział w programie wymiany kulturowej Work &Travel, być może u niektórych uczniów klas językowo – turystycznych w przyszłości również pojawi się pomysł na odkrywanie kultury Stanów Zjednoczonych, szlifowanie języka angielskiego oraz nawiązanie przyjaźni z rówieśnikami z różnych krajów.Uczestnictwo w festiwalach podróżniczych jest niewątpliwie cennym doświadczeniem i może stanowić źródło inspiracji nie tylko związanych podróżami, ale również z wyborem ścieżki życiowej.

tekst: Weronika Rajkowska


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.