Drzwi Otwarte w III LO
wtorek, 12.04.2016
Drzwi 2016

W sobotę 9 kwietnia progi III LO przekroczyli gimnazjaliści. Po powitaniu, które miało miejsce w auli szkoły, i przedstawieniu przyszłych wychowawców klas pierwszych, wyruszyli w wędrówkę po labiryntach korytarzy naszego liceum. Wspomagali ich obecni uczniowie, dla których budynek przy ulicy Sobieskiego 20 nie ma już tajemnic. Pierwszym przystankiem była sala, w której zapoznali się z nowym profilem – ratownictwa medycznego i fizjoterapii. Mogli w niej zobaczyć pokaz pierwszej pomocy i lekcję anatomii, w trakcie której była przeprowadzana sekcja narządu – serca.Dużym powodzeniem cieszyło się także stoisko medioznawców. Przygotowali oni dla przyszłych uczniów m.in. warsztaty z komunikacji językowej. Klasy policyjne z kolei zaproponowały gimnazjalistom fotobudkę – każdy mógł, choć na chwilę, wcielić się w funkcjonariusza prawa lub przeciwnie – w przestępcę.

Niespodzianką był pokaz umiejętności przyszłych adeptów sztuki policyjnej – musztra, samoobrona, a także interwencja policyjna – tym razem polegająca na odbiciu zakładników z rąk „uzbrojonych” bandytów. Odbywał się na placu przed salą gimnastyczną, w której licealiści prezentowali jak sobie radzą z pokonywaniem policyjnego toru przeszkód. Tuż obok, w strzelnicy szkolnej, można było zobaczyć broń, która jest wykorzystywana na zajęciach ze strzelectwa sportowego.

Klasy językowo-turystyczne przygotowały pokaz zdjęć, a także przekąski charakterystyczne dla krajów, których języki są nauczane w naszej szkole. Rozlegający się dźwięk syreny strażackiej oznaczał, że zbliżamy się do klasy bezpieczeństwa publicznego. Zaprezentowano tam się narzędzia, z którymi strażacy wyruszają do akcji. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla dziewcząt, okazały się stoiska klasy społeczno-zdrowotnej. Pokazy makijażu oraz porady jak dbać o urodę przyciągały liczne grono gimnazjalistek.Oprócz tego rozmaite quizy, prezentacje, wręczanie okolicznościowych gadżetów, no i kącik kuchenny :-)  sprawiły, że każdy opuszczał gościnne mury III LO z uśmiechem, by, mamy nadzieję, wrócić ponownie we wrześniu.Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.