W sobotę 5 marca odbył się finał Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczeństwo wokół mnie”. Organizatorami konkursu są Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu. Celem konkursu jest propagowanie idei bezpieczeństwa wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących przedmiotowego zagadnienia, wdrażanie do samokształcenia i sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie klasy III C o profilu policyjnym – Karolina Gaczkowska, Angelika Marciniak i Mateusz Sypniewski.

Zmagania obejmowały test wiedzy teoretycznej oraz część praktyczną, podczas której uczestnicy musieli odpowiednio zareagować w kryzysowej sytuacji. Nasi reprezentanci dobrze wypadli w obu częściach, wykazując się znajomością wiedzy i umiejętnościami z zakresu prawa, polityki, demokracji, ruchu drogowego, bezpieczeństwa na kąpieliskach, terminologii związanej z organizacją służby wojskowej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podstaw funkcjonowania służb ochrony bezpieczeństwa publicznego. Zdobyli także cenne doświadczenia podczas rywalizacji z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski.



Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.