Niezwykła lekcja historii
wtorek, 08.03.2016
afganistan

Jedna z lutowych edukacji policyjnych przebiegała w niecodzienny, bardzo atrakcyjny sposób. Zgromadzeni w auli uczniowie wszystkich klas policyjnych mieli okazję spotkać się z weteranem kilku misji w Afganistanie, panem kapitanem Tomaszem Wachowiakiem.

Swoja służbę pełnił w okresie nasilonych walk z terrorystami, będąc dowódcą zwiadu lotniczego i biorąc udział w ponad 700 akcjach bojowych. Zgromadzona młodzież z uwagą i podziwem  wysłuchała wojennych wspomnień, pan kapitan pokazał również bardzo dużo pamiątek z misji oraz zaprezentował kilka filmów i zdjęć dokumentujących udział polskich żołnierzy w walce z bojówkami terrorystycznymi.O tym jak bardzo spotkanie zainteresowało młodzież może świadczyć fakt, że zajęcia wywołały lawinę pytań i bardzo ciekawych komentarzy młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem swojej drogi życiowej.tekst: Krzysztof Kosicki


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.