alkoholowegogle

Dnia 15 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie z panią Justyną Olejniczak z fundacji  "Młodzi w uzależnieniu". W tym spotkaniu udział brały klasy: 1d, 2a i 2b.

Uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się, jak promile alkoholu wpływają na nasz organizm, podczas jazdy samochodem i nie tylko.

Jak powszechnie wiadomo spożywając alkohol, nie należy siadać  za kółkiem. Powoduje on spowolnienie niektórych funkcji życiowych, człowiek po alkoholu za kierownicą nie jest sobą, ma słabszy refleks, widzi podwójnie i punktowo oraz nie ocenia dobrze sytuacji. Osoba, która traci prawo jazdy po alkoholu nie jest już tym samym człowiekiem. Ma wyrzuty sumienia względem siebie. Nie wspomniając już o tym, że gdy popełni większe przestępstwo za kólkiem może trafić na kilka lat do więzienia i mieć kogoś na sumieniu.

Wracając do zajęć mogliśmy sami poczuć na własnej skórze,  jak to jest, po zażyciu pewnej dawki tej substancji przy pomocy alkogogli. Była przy tym świetna zabawa i pogodna atmosfera, mimo iż temat jest poważny i codzienny.

Na sam koniec otrzymaliśmy ankietę, w której mogliśmy ocenić swoje doświadczenia z alkoholem. Zajęcia były przeprowadzone bardzo ciekawie, a informacje, które zostały nam przekazane, pozostaną w naszej pamięci na długo.   


tekst: Julia Franc (klasa humanistyczno-artystyczna)



Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.