żywność

W piątek 27 listopada klasy społeczno-zdrowotne spotkały się z panią Eugenią Kozłowską - gnieźnieńskim przedstawicielem Banku Żywności. Uczniowie dowiedzieli się m.in jak funkcjonują banki żywności. Na co dzień obracają one ogromną ilością żywności, również dzięki ustawie w sejmie, która zagwarantowała, np. piekarzom możliwość odliczenia darowizny od podatku. Zagadką przestały być także zasady zbiórek żywności w sklepach podczas, których my uczniowie także możemy wziąć udział.

Pani Kozłowska przypomniała nam także jak ważna jest pomoc skierowana do starszych ludzi, którzy często wstydzą się o nią poprosić. Ważne jest więc byśmy uświadomili sobie, że to my kiedyś będziemy opiekować się starszymi, często schorowanymi osobami. Nie zapominajmy jednak o tym, że to co zrobimy dla innych zawsze nam się zwróci, poza tym, aby praca była lżejsza wystarczy odrobina uśmiechu i dobrych chęci!tekst: Klaudia Nowak (klasa społeczno-zdrowotna)Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.