Skarby

15 IV ruszył projekt edukacyjny „Skarby przeszłości”, którego głównym celem jest poznanie przez uczniów miejsc i instytucji gromadzących i przechowujących pamiątki oraz dokumenty dotyczące najdawniejszej historii Gniezna. W projekcie biorą udział uczniowie kl. IA: Kinga Błaczkowska, Patrycja Filip, Daniel Wiechowski, Michał Bressa, Krzysztof Libner.



Projekt ten został wpisany do gnieźnieńskich obchodów 990. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego i Mieszka Ii na królów Polski. Grupy projektowe z 9 szkół wraz z przewodnikiem poznały historię Drzwi Gnieźnieńskich, zwiedziły Podziemia i Katedrę. Wszyscy z przyjemnością i wielkim zainteresowaniem słuchali pani przewodnik Katarzyny Soszyńskiej. Dla niektórych uczniów było to pierwsze zwiedzanie tych miejsc z przewodnikiem. Poznaliśmy tajemnice, które kryje Katedra Gnieźnieńska.





Na koniec każda grupa projektowa wypełniła kartę zadań i w ten sposób zaczęła zbierać punkty, które zostaną zliczone na zakończenie projektu.


Młodzież do projektu zastała zgłoszona przez mgr Annę Pilecką-Paszkowiak, która jest odpowiedzialna za realizację projektu w naszej szkole.




tekst: mgr Anna Pilecka-Paszkowiak



Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.