bieg2015

Klasa 1f (społeczno – zdrowotna) wraz z wychowawczynią panią prof. Staszak-Stawicą zdecydowała się wziąć udział w bardzo szlachetnej akcji pt. „Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych”. Akcja ta polega na przebiegnięciu, bądź przejściu jak największej liczby kilometrów dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Jeśli do końca maja uda nam się, wspólnie z innymi uczestnikami akcji, przebiec 10 milionów kilometrów, sponsor mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk przekaże Polskiemu Towarzystwu Walki z Mukowiscydozą 100 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę centrum leczenia chorych na tą chorobę w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Mukowiscydoza to nieuleczalna przypadłość dotykająca w szczególności płuc, które są zatykane śluzem wytwarzanym przez organizm. Choremu trudno jest oddychać, a każdy dzień jest dla niego walką o oddech. Kluczową rolę w leczeniu odgrywa nauka prawidłowego oddychania i aktywności fizyczne, które utrzymują cały organizm w dobrej formie. Zdrowy człowiek podczas biegu wykonuje ok. 40 oddechów na minutę, a dystans jednego kilometra pokonuje średnio w 6 minut. To daje nam 240 oddechów na każdy kilometr, a to oznacza, że 10 milionów kilometrów to 240 milionów oddechów podarowanych chorym! Jak na razie udało się uzbierać 6,4 miliona km, w tym już 100 naszych kilometrów! Możesz do nas dołączyć! Musisz tylko zainstalować na swoim smartfonie aplikacje Endomondo i podłączyć się pod akcje. To nic trudnego. Wcale nie musisz regularnie uprawiać sportu. Wystarczy, że w drodze do szkoły czy do domu uruchomisz aplikacje i metry przybywają! Liczy się każdy metr. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami dokonamy tego.

W czerwcu podsumujemy nasze wspólne starania.tekst. F. Modrzejewski (klasa społeczno-zdrowotna)

Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.