Dnia 04.03.2015 r. odbyły się X Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych. Kolejna odsłona turnieju miała miejsce w Zespole Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych w Gnieźnie. W zmaganiach tanecznych wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z następujących szkół: I, II, III LO w Gnieźnie, ZSP w Witkowie, ZSP nr 2 w Gnieźnie, ZSEO w Gnieźnie i ZSOiZ w Trzemesznie. Formacje taneczne były podzielone na 3 kategorie: solo, w których 3 miejsce zdobyła uczennica II LO w Gnieźnie - Aleksandra Tomaszewska, 2 miejsce - Kaja Magoń z I LO w Gnieźnie, na pierwszym miejscu uczestniczka spoza Gniezna - Sara Kaźmierska - uczennica ZSOiZ w Trzemesznie. Duety: 3 i 1 miejsce zdobyły uczennice II LO w Gnieźnie. Na 3 miejscu uplasowały się Adrianna Tomaszewska wraz z Kamilą Karasiewicz, a 2 miejsce należało do uczniów ZSEO w Gnieźnie - Darii Kozakiewicz i Krystiana Wojciechowskiego, który został również wyróżniony mianem osobowości tancerza. W kategorii do 10 osób dziewczyny z naszej szkoły stanęły na wysokości zadania. Dziewczęta z III LO pokazały swoje umiejętności, dzięki czemu zdobyły 2 miejsce, a naszą szkołę reprezentowały: Martyna Błażykowska, Paulina Miazgowicz, Ola Krzyżaniak, Dominika Gallas i Zuzanna Okińczyc. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Tegoroczny konkurs dostarczył nam wielu pozytywnych emocji, a nerwowe oczekiwanie na werdykt sędziów umilał iluzjonista - Arkadiusz Gwizdała, zabierając nas w świat magii i niewytłumaczalnych zjawisk. Poza poznawaniem nowych kroków, widzowie mogli zgłębić swoją wiedzę na temat tańca, poznać jago historię, a także pochodzenie nazw określonych stylów.

tekst: Ewa Tomczak, K. Englert, D. Ciążyńska (klasa medioznawcza)