tradycja

18 listopada 2014 roku trzy klasy o profilu policyjnym odwiedziły Salę Tradycji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Mieli możliwość przyjrzeć się eksponatom związanym z historią policji, począwszy od jej powstania, co miało miejsce w 1919 roku. Oprowadzający grupę funkcjonariusz bardzo barwnie opowiadał anegdoty związane z kodeksem postępowania przedwojennych funkcjonariuszy i ich rodzin. W jednej z sal zaprezentowane zostały także pamiątki po PRL-owskiej milicji. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się pojazdy funkcjonariuszy.



Następnie młodzież z klas: Ic, Ig i IIc udała się do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Auto Lab Skoda, w którym mieli możliwość zobaczyć niepowtarzalną mobilną wystawę motoryzacyjną - wypróbować symulator dachowania, czy symulator zderzenia. Licealiści uzyskali mnóstwo informacji dotyczących bezpieczeństwa na drodze, technologii, innowacji i ekojazdy. Wszystkiego można było dotknąć, wypróbować, znaleźli się nawet odważni, którzy próbowali „utrzymać pion” w alkogoglach.



tekst: M.Kosicka



Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Rozpoczęcie roku szkol...
4.09.2017
szkolna aula
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.