Akcja Zdrowy Powiat
poniedziałek, 24.11.2014
zdrowyPowiat

Uczniowie klasy I F społeczno-zdrowotnej oraz klasy II D turystyczno-ekologicznej przez cztery kolejne piątki uczestniczyli w prozdrowotnych wykładach, prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin medycyny.
 

Cykl prelekcji został zaingurowany 17 października przez lek. med. Mateusza Hena i lek. med. Ziemowita Kowalskiego oraz wykład „Endoskopowe badania przesiewowe jelita grubego, jako sposób na zmniejszenie śmiertelności z powodu raka jelita grubego". 24 października wykład "Zawał serca. Czy szpital gnieźnieński nowocześnie i skutecznie leczy chorych z zawału serca i czy wszystko zależy od służby zdrowia" – wygłosił lek. med. Andrzej Główka, a 31 października o „Profilaktyce pierwotnej chorób układu krążenia” mówiła pielęgniarka Anna Krzymińska. Ostatni dzień całego cyklu (7.11.2014 r.) był współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach akcji „Trzeźwo spoglądamy na nasze zdrowie” i „Wielkopolska walczy z cukrzycą”. Tematem wykładu podczas ostatniego spotkania poprowadzonego przez lek. med. Przemysława Błaszaka była wczesna diagnostyka, wykrywanie oraz leczenie cukrzycy.

Wykłady były zorganizowane przez Storostwo Powiatowe i miały na celu promować badania profilaktyczne oraz zwiększać mentalność społeczeństwa. W przypadku uczniów III LO cel został osiągnięty.


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.