ekologia

Dnia 27 października 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się forum ekologiczne. Było to piętnaste spotkanie promujące ochronę środowiska oraz omawiające ważną rolę, jaką odgrywa w życiu człowieka las. W forum uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Robert Andrzejewski- V-ce Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, Danuta Winiarska, Michał Michalak, Magdalena Musiałowicz, Anna Starczewska, Jerzy Horn, Jolanta Pankowska, dr hab. Wojciech Kowalkowski- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu- Wydział Hodowli Lasu oraz dr Józef Grodecki- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu- Wydział Hodowli Lasu. Dr hab. Wojciech Kowalkowski przedstawił prezentację pt."Las - naturalne bogactwo" natomiast dr Józef Grodecki prezentację pt."Jak technika wpływa na gospodarkę leśną". Pomiędzy jedną a drugą prezentacją odbył się konkurs pt."Jak dbać o środowisko", przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, w którym brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wyróżnione w tym konkursie zostały następujące szkoły: gimnazjum w Trzemesznie i III LO w Gnieźnie, czyli uczniowie z klasy turystyczno- ekologicznej.
 

III miejsce zajęło gimnazjum w Kłecku, II miejsce- ZSP nr 2 w Gnieźnie, I miejsce - Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie. Na sam koniec forum ogłoszeni zostali również laureaci konkursu pt. "Las w obiektywie", który został ogłoszony we wrześniu,a udział w nim mogli brać uczniowie szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjanych. Gimnazja: III miejsce- Justyna Kasprzyk (Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku), II miejsce- Leszek Grajkowski (Gimnazjum w Trzemesznie), I miejsce- Bartłomiej Degórski ( Gimnazjum Stowarzyszenia "Rodzice- Dzieciom" w Gnieźnie) Szkoły ponadgimnazjalne: III miejsce- Marta Sieradzka (ZSP Nr 2 w Gnieźnie) II miejsce- Bartosz Paluch (ZSP Nr 2 w Gnieźnie), I miejsce- Bartosz Cieślewicz (ZSP Nr 1 w Gnieźnie). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

tekst: Marysia Kolenda i Marta Kapela (klasa medioznawcza)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.