wykluczeni

9.10.2014 klasa pierwsza o profilu BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO brała udział w spotkaniu z prawnikiem Markiem Klęczarem, który poprowadził zajęcia na temat "Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu". To kilkugodzinne szkolenie zostało zorganizowane w III LO tylko dla nas przez MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI.Na początku dostaliśmy do rozwiązania test sprawdzający naszą wiedzę z zakresu prawa. Następnie dowiedzieliśmy się, co zostanie omówione na wykładzie.

Pierwszą godzinę obejmowało poszerzenie ogólnych wiadomości z zakresu prawa oraz dotyczyło podstawowych pojęć z tej dziedziny.

Druga godzina mówiła o prawach ofiar, przykładach przestępstw, a także o przemocy w rodzinie. Dowiedzieliśmy się o procedurach obowiązujących w naszym kraju, o obowiązkach osób trzecich i możliwościach, które mają ofiary wielu przestępstw.

Trzecia godzina to zagrożenia w życiu codziennym, ciekawe informacje z zakresu prawa autorskiego oraz o przestępstwach w Internecie.Najciekawsza była jednak czwarta godzina, ponieważ wtedy mieliśmy okazję znaleźć się na prawdziwej rozprawie. Każdy chętny mógł wcielić się w pewną postać. Chętne osoby miały przedstawić rozprawę sądową o pobiciu ucznia gimnazjum (Teodora), które miało miejsce po skończonych zajęciach. Ta część praktyczna wiele nas nauczyła. Celem szkolenia było powiększenie naszych wiadomości na temat prawa, które obowiązuje każdego z nas.Wszystkich zainteresowanych działaniami naszej klasy serdecznie zapraszamy na naszego bloga:[klik]tekst: Szymon Brzeźniak, Tomasz Wesołowski (klasa bezpieczeństwa publicznego)Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.