kiekrz2014

W dniach 29.09.-01.10.2014. klasa II c brała udział w obozie szkoleniowym w miejscowości Kiekrz k/Poznania. Była to dla nas ciekawa przygoda, mieliśmy okazje zapoznać się z różnego rodzaju specjalistycznymi zadaniami wykonywanymi przez policję: począwszy od prewencji, poprzez ogniwo konne, wydział kryminalny, daktyloskopię, sposoby kajdankowania. W tym samym czasie w ośrodku policyjnym przechodziła szkolenie klasa policyjna z Wolsztyna, z którą nie tylko współpracowaliśmy, ale też się zintegrowaliśmy.

Oprócz poważnych wykładów i pokazów była też zabawa – np. podchody. Dodatkowymi atrakcjami były rejsy żaglówkami po Jeziorze Kierskim, w czasie których każdy miał możliwość wykazania się w roli sterownika, a także dyskoteka, bieg patrolowy, tor przeszkód i alarm nocny. Jako że uczniowie z klas policyjnych III LO mają świetne przygotowanie do zajęć „mundurowych”, żadnym problemem dla nas nie była musztra przeprowadzona przez jednego z policjantów wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.
Nauczyliśmy się Tyraliery policyjnej (tworzenie podwójnego szeregu). Poczuliśmy się jak prawdziwi policjanci wykonujący powierzone zadania. Jesteśmy z tego wyjazdu bardzo zadowoleni, do Gniezna wróciliśmy z uśmiechami na twarzach, chociaż kosztowało nas to dużo wysiłku. Mogliśmy się wiele dowiedzieć i nauczyć. Z pewnością te warsztaty pomogą wielu uczniom z naszej klasy w wybraniu przyszłej kariery zawodowej.tekst: Martyna Chrzanowska (klasa policyjna)Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.