drawsko

W dniach 19-25 września dwoje uczniów z naszej szkoły: Agata Kolasińska (klasa 3d) i Daniel Szczygieł (klasa 2c) wzięło udział w projekcie „Polsko-ukraińska młodzieżowa akademia samorządności” organizowanym przez Konwent Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina w Drawsku Pomorskim. Wraz z 54 uczniami szkół ponadgimnazjalnych z Polski i Ukrainy, uczestniczyli oni w wykładach dotyczących funkcjonowania i organizacji samorządu terytorialnego w naszym kraju, oraz podstawowych zasad i wartości funkcjonowania Unii Europejskiej.Projekt w Drawsku miał także na celu zintegrowanie młodzieży z Polski i z zagranicy. Uczestnicy warsztatów odwiedzili m.in. Pałac w Siemczynie, Kościół pw. Trójcy Św. w Czaplinku, Starostwo w Drawsku Pomorskim, spędzili też cały dzień na zwiedzaniu Kołobrzegu. W przeddzień wyjazdu zostało zorganizowane pożegnalne ognisko. Pomimo bariery językowej którą w szybkim tempie przełamano, młodzież bardzo się za sobą zaprzyjaźniła, efektem czego na koniec polały się łzy spowodowane pożegnaniem.
 

Przez jednego z uczestników został zmontowany filmik kręcony podczas projektu, który można znaleźć pod linkiem:[klik]tekst i zdjęcia: Agata Kolasińska (klasa policyjna)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.