Turystycznie w III LO
niedziela, 28.09.2014
turystycznie

Dnia 26 września 2014 roku w III Liceum Ogólnokształcącym odbył się Światowy Dzień Turystki, zorganizowany przez klasę 2D. Święto przypada 27 września, a ustanowione zostało w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Obchody mają kształtować społeczną świadomość, dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym.Uczniowie zaprezentowali stroje, przedstawiające kultury różnych stron świata, między innymi Meksyku, Hiszpanii, Francji, Polski, Chin i Japonii. Pod opieką pani Danuty Kamińskiej zaangażowali do świętowania również pozostałe klasy III LO. Każdy uczeń mógł oddać głos na osobę, która jego zdaniem najbardziej przypominała swoim ubiorem państwo, które reprezentuje.

Najlepszy pomysł na przebranie miały przedstawicielki Japonii, zaraz za nimi uplasowali się Francuzi, a 3 miejsce ex aequo zajęła Hiszpania i Szkocja
. Dzięki pomysłowi klasy 2D Światowy Dzień Turystyki można uznać za jak najbardziej udany i trzymamy kciuki, aby w następnym roku było jeszcze więcej chętnych do jego obchodzenia!
tekst: Martyna Moczulska, Ewa Tomczak
(klasa medioznawcza)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.