makówka

Dzień 5 czerwca jest zapisany w kalendarzu jako Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku Stowarzyszenie MAKI zorganizowało z tej okazji II Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Makówka".



Na cele konkursu przesłano 7 filmów, stworzonych przez uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z Gniezna, Trzemeszna, Wrześni i Poznania, o tematyce "Moja miłość". Tak więc zobaczyliśmy kilka krótkometrażowych produkcji, pokazujących nie tylko miłość do drugiej osoby, ale także do swoich pasji i zainteresowań.



Po projekcji i krótkiej przerwie wystąpiła dla nas grupa teatralna Wentylator z Domu Samopomocy "Dom Anki". Jak zwykle spektakl był silnym przekazem, zawierającym hasła skłaniające do refleksji nad naszym stosunkiem do osób niepełnosprawnych oraz apelem o szacunek i kulturę.



Po występie nastąpił długo wyczekiwany przez wszystkich uczestników moment, a mianowicie wręczanie nagród. Spośród 7 autorów nagrań, jak wiadomo tylko trzech mogło stanąć na podium. Reszta, wcale nie gorsza, otrzymała od jury wyróżnienia. Niewątpliwie ciężko było podjąć decyzję, jednak pierwsze miejsce zajął - moim zdaniem - naprawdę najlepszy, chwytający za serce filmik. W ciągu ledwie 2 minut autorzy pokazali nam mnóstwo miłości, ciepła i uczucia, którym siebie darzą i nie było w tym grama sztuczności.



Przegląd zakończył swoim występem jeden z uczestników, pasjonat muzyki, który bardzo chciałby móc śpiewać dla swoich przyjaciół. Wykonał on utwór z repertuaru Piotra Szczepanika "Kochać jak to łatwo powiedzieć".



Moim zdaniem organizacja tego konkursu była dla uczestników świetną okazją do wyrażenia siebie i mam nadzieję, że w przyszłych latach będą realizowane kolejne edycje Przeglądu Twórczości.



tekst: Adrianna Grajek (klasa medioznawcza)



Organizację Przeglądu wsparli wolontariusze III LO (z klas 2b i 1c).



Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.