Wiesia

Kolejna odsłona projektu edukacyjnego Horror, kryminał, sensacja – czytać, czy oglądać?! poświęcona była książce Lśnienie S. Kinga i filmowi w reżyserii S. Kubricka o tym samym tytule.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji słuchowisk i scenek teatralnych do fragmentów opowiadania Ptaki. Oceniało je jury wybrane spośród uczestników spotkania. Najwyżej ocenili scenkę teatralną przygotowaną przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego.W tematykę spotkania wprowadziła czołówka filmu Lśnienie. Prowadzące zwróciły uwagę na muzykę, która potęgowała napięcie. Prezentowane fragmenty filmu opatrzone były komentarzem nawiązującym do różnic między filmem a jego pierwowzorem literackim. Niekiedy komentarz był uzupełniany przez uczniów. Dopełnieniem były recenzje na temat książki i filmu oraz mini serialu. Do uczestników spotkania należy teraz wybór – czytać, czy oglądać?!Nie zabrakło też elementu zabawy. Każda grupa wylosowała po dwie literki alfabetu i z wyrazów zaczynających się na nie (naprzemiennie), mieli ułożyć krótki tekst grozy. Ułatwieniem było używanie spójników i przyimków. Jury za najciekawszy i najdłuższy uznało tekst napisany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego.

Spotkanie przygotowali nauczyciele-bibliotekarze: Wiesława Grzegorzewicz z III LO i Dorota Morkowska z ZSP nr 4. Odbyło się ono w auli III LO.Kolejne spotkanie już 28 maja o godz. 10:00 w auli GSW Milenium.

Tekst: Elżbieta Sobecka (kierownik PBP Gniezno)

Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.