Dni Radości w Gnieźnie
niedziela, 04.05.2014
rynek

27 kwietnia 2014 roku to dzień, który zapisał się w historii naszej religii - odbyła się kanonizacja papieża Jana Pawła II, którego możemy już nazywać Świętym. W związku z tym zorganizowane zostały Dni Radości, które obchodziliśmy ostatniej niedzieli na gnieźnieńskim Rynku.



Przygotowania trwały już co najmniej od soboty, zamontowanie sceny, na której najczęściej wykonywano tego dnia ulubioną pieść Ojca Świętego - "Barkę", zabrało w końcu trochę czasu. Prócz tego atrakcje dla najmłodszych: kolejka, karuzela, kucyki, dmuchany zamek. Nie zabrakło również zabawek, słodyczy, czy balonów znanych nam z odpustów. Wśród wolontariuszy można było zauważyć także uczniów z III LO, zgromadzonych w dość licznej grupie 19 osób (klasy 2b, 3d, 1b oraz 1a), którzy ponownie podjęli się współpracy ze Stowarzyszeniem MAKI. Uczniowie pomogli w zorganizowaniu oraz poprowadzeniu konkurencji sportowych oraz zajęć plastycznych, które wśród dzieci cieszyły się popularnością.



Na przybyłych czekała jeszcze jedna atrakcja. Pan Waldemar Stube, fotograf, wzniósł się przy pomocy wozu strażackiego wysoko ponad dachy i zrobił kilka zdjęć, mających pokazać, jak radują się mieszkańcy Gniezna. Przez cały dzień przez Rynek przewijał się tłum ludzi, nic dziwnego, w końcu pogoda szczęśliwie dopisała, a późniejszy koncert, trwający do około 22.30, wprowadził bardzo przyjemną atmosferę.



Obserwując ilości zgromadzonych oraz to, jak chętnie korzystali z wszystkiego, co zostało dla nich przygotowane, śmiało mogę stwierdzić, że zgodnie z tematyką tego dnia, mieszkańcy Gniezna byli bardzo radośni.


 

tekst: Adrianna Grajek (klasa medioznawcza)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.