trzecie

Uroczyste zakończenie klas trzecich odbyło się dnia 25 kwietnia 2014 roku w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie o godzinie 13:00. Zakończenie roku okraszone zostało obecnością licznie przybyłych gości, między innymi byli wśród nich: Pani Kujawska - Matanda - członek zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Pani Joanna Nowak - dyrektorka teatru im. Aleksandra Fredry, prof. Eliza Grzelak, podinspektor Przemysław Kozanecki, wielu przedstawicieli gnieźnieńskiej policji, Rada Rodziców, uczniowie oraz absolwenci Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Na samym początku głos zabrała Pani Dyrektor Beata Czechańska, która podziękowała swe przemówienie zaczęła zabawną anegdotą, która stała się tylko preludium do słów, które płynęły prosto z serca, a skierowane były do absolwentów III LO. Wierność, miłość i mądrość - to najważniejsze wartości, jakimi powinni kierować się młodzi ludzie. Pani Dyrektor zwróciła także uwagę na to, czego nauczyli się trzecioklasiści, a mianowicie nauczyli się pytać, ponieważ każdy, kto umie pytać, potrafi żyć oraz budować to, co wydaje się nieosiągalne. Pani Dyrektor życzyła osiągnięcia sukcesów i wytrwałości, a także znalezienia szczęścia na dalszej drodze.Następnie głos zabrały takie osoby jak: Pani Kujawska - Matanda - przedstawicielka Powiatu Gnieźnieńskiego, Pan Przemysław Kozanecki - zastępca komendanta policji w Gnieźnie, Pani Magdalena Zykowska - przedstawicielka Rady Rodziców III LO
i Dominika Eichhorst - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która zabrała głos w imieniu wszystkich absolwentów. Wspomniano, jak III Liceum Ogólnokształcące zmieniało się pod względem architektury i ludzi, którzy tu przybyli i wciąż przybywają. Jak rozwijały się nowe kierunki oraz że obawy rodziców odnośnie tego, jak poradzą sobie ich dzieci, były niepotrzebne. W kolejnej części przewodniczący klas trzecich złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor Beata Czechańska rozdała wyróżnienia dla uczniów, którzy w przeciągu trzech lat osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, wykazali się wielkim zaangażowaniem m.in w działalność społeczną, zdobyli osiągnięcia sportowe i sukcesy wszelkiego rodzaju. Na zakończenie odbyła się część artystyczna, gdzie uczniowie klas pierwszych pożegnali wierszami i piosenkami absolwentów oraz życzyli udanej matury i tego, aby dobrze wspominali chwile spędzone w III Liceum Ogólnokształcącym.tekst: Martyna Moczulska (klasa medioznawcza)
Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.