V etap Ligi Klas zakończony
piątek, 04.04.2014
wiosna

W piątek, 21 marca 2014 roku, odbył się w naszej szkole piąty etap Ligi Klas, który był połączony z dniem wiosny oraz dniem języków obcych. Klasy brały udział w konkurencjach takich, jak: Marzanna i Chochoł, krzesełka, zaradna para, rzut beretem i rysowanie.Wszyscy zacięcie rywalizowali między sobą, jednak klasy z największą ilością punktów, czyli: 1D, 1E, 2A, 2C oraz 2D przeszły do następnego etapu. W następnej konkurencji mierzono obwód 10 osób jednocześnie i "najgrubszą" klasą okazała się 2A oraz 2D, choć obie klasy składają się z samych przysłowiowych "chudzielców". O utrzymaniu w zabawie decydowała dogrywka, polegająca na rzucie papierowym samolotem. Innymi etapami były między innymi wyścigi rzędów oraz puzzle układane przez opiekunów klas. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
 
I miejsce klasa: 1E

II miejsce klasa: 1D

III miejsce klasa: 2D

Miłą niespodzianką były wspólne tańce przygotowane przez dwie uczennice z klasy 3A.Tego dnia obchodzony był również dzień języków obcych i z tej okazji uczniowie przygotowali potrawy z różnych krajów. Mogliśmy skosztować niemieckiego Sachertorte, rosyjskich blinów z kurkami i śmietaną, hiszpańskiej paelli oraz brytyjskich, czekoladowych ciasteczek. A przed nami ostatni etap Ligi Klas, czyli "zgadywanka terenowa". Będzie on wyjątkowy, gdyż wyłoni zwycięzców całego konkursu.tekst: Milena Konieczna (klasa medioznawcza)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski jest jedynym Polakiem uwzględnionym przez Karla von Clausewitza w rozważaniach nad historią powszechnej sztuki wojennej. Clausewitz zaliczył Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów.