horror

To hasło przewodnie projektu edukacyjnego zorganizowanego przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną oraz GSW Milenium w Gnieźnie, do której bibliotekarze III LO również się przyłączyli. Koordynatorami całości projektu są właśnie gnieźnieńscy bibliotekarze szkolni.W auli III LO również odbywać się będzie większość imprez projektu. Czas trwania od kwietnia do października 2014 roku, zawsze raz w miesiącu.

20 marca nastąpiła inauguracja imprezy, a ta chlubna rola przypadła w udziale dyrektor III LO Beacie Czechańskiej. Wygłosiła prezentację-wykład na temat różnic pomiędzy filmem a literaturą tych gatunków jakimi są kryminał, sensacja i horror. Wspomniała także o roli muzyki w obrazie filmowym a zwłaszcza w filmach grozy., w których głównie chodzi o budowanie odpowiedniego napięcia.Ponadto na pierwszym spotkaniu z cyklu Horror, kryminał czy sensacja CZYTAĆ czy OGLĄDAĆ? zaprezentowano pierwszy film - PTAKI A. Hitchcocka. Film powstał na podstawie powieści D. du Maurier. Wyświetlono fragmenty filmu, a młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych biorąca udział w projekcie mają wykonać „zadanie domowe”, którym jest stworzenie scenki na podstawie fragmentów powieści. Scenki będą prezentowane i oceniane podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się już 9 kwietnia.

Tego dnia problematyka spotkania dotyczyć będzie powieści LŚNIENE S. Kinga oraz zostaną wyświetlone fragmenty dwóch wersji filmu S. Kubrick’a i M. Garrisa, również w III LO.Koniecznie śledźcie wyniki i przebieg całego projektu. No i oczywiście kibicujcie naszej 6 osobowej drużynie w skład której weszli uczniowie pierwszych klas: humanistycznej i medioznawczej.

Są to:

1.Aleksandra Dzięgielewska kl 1A

2. Paula Tomaszewska kl 1A

3. Klaudia Stelmach kl 1A

4. Olaf Perek kl 1A

5. Ewa Tomczak kl 1B

6. Martyna Moczulska kl 1Btekst: Wiesława Grzegorzewicz


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.