spacer

26 marca o godzinie 13.00 uczniowie Uniwersyteckiej Klasy Medioznawczej zebrali się na Rynku, gdzie rozpoczął się spacer badawczy po Gnieźnie pt. "Obcy w mieście", zorganizowany w ramach VI Gnieźnieńskiego Festiwalu Nauki. W rolę przewodnika wcielił się pan Adam Bąkowski - pracownik Muzeum Początków Państwa Polskiego. Pomocą służył również Pan Ramzes Temczuk - dziennikarz, regionalista, przewodnik turystyczny, propagator wiedzy o Gnieźnie i Szlaku Piastowskim oraz Pan Waldemar Stube - fotograf.



Spacer miał na celu w ciekawy sposób pokazać uczestnikom, jak zmieniło się Gniezno oraz przemycić przy tym trochę historii naszego miasta. Naszym głównym zadaniem było odnalezienie współczesnych odpowiedników miejsc przedstawionych na starych fotografiach, po czym zrobienie zdjęcia z możliwie identycznej perspektywy. Wystawa naszych zdjęć będzie prawdopodobnie do obejrzenia w najbliższym czasie w Muzeum Początków Państwa Polskiego.



Musimy stwierdzić, że jako mieszkanki Gniezna początkowo byłyśmy nieco sceptycznie nastawione do zwiedzania własnego miasta, jednak szybko przekonałyśmy się o swojej niewiedzy na temat jego historii, którą chętnie nadrobiłyśmy. Zawsze warto dowiedzieć się czegoś więcej o swoim rodzinnym mieście.

tekst: Adrianna Grajek i Emilia Gładziszewska (klasa medioznawcza)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.