Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
poniedziałek, 18.11.2013
Horyzonty

We wtorek 12 listopada 2013r klasa IIe o profilu turystyczno - ekologicznym pojechała do Poznania. Grupą młodych turystów opiekowali się prof. Weronika Rajkowska i prof. Robert Dutka. Głównym celem naszego wyjazdu był udział w projekcji filmu „Labirynt Fauna” w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki okazał się Rynek, gdzie czekała na nas niespodzianka przygotowana przez prof. W. Rajkowską. Była ona związana z językiem hiszpańskim, a także z zagadnieniami, które poznawaliśmy na ostatnich lekcjach. Nasze zadanie polegało na odnalezieniu miejsc i budynków, których nazwy wcześniej wylosowaliśmy. Następnie poszczególne osoby czytały opis jakiegoś obiektu, a celem reszty grupy było odgadnięcie, co to jest i wytłumaczenie, jak tam dojść. Dzięki temu mogliśmy wykazać się znajomością słownictwa hiszpańskiego oraz umiejętności interpretowania wskazówek.Zanim obejrzeliśmy wybrany przez nas hiszpańsko – meksykański film „Labirynt Fauna” czekało nas kilka słów wprowadzenia. Prelekcja dotyczyła tła historycznego oraz realiów, w których osadzony jest film. Mogliśmy poznać sytuację, jaka panowała w Hiszpanii po zakończeniu wojny domowej i brutalne starcia nacjonalistów i republikanów.

Po filmie odbyła się dyskusja dotycząca analizy kluczowych elementów filmu, ważnych wątków, barw, dźwięków oraz detali świata rzeczywistego i fantasy. Film ten, mimo wielu mocnych scen, większości naszej grupy bardzo się podobał.

Wspaniale bawiliśmy się podczas hiszpańskiej gry na Rynku, a obejrzany film zrobił na nas ogromne wrażenie. Mamy nadzieję, że to nie ostatni tak miło spędzony przez nas dzień, za który chcemy powiedzieć naszym opiekunom: ¡ Muchas gracias !


tekst: Magdalena Bednarek kl. IIeTagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.