Początek Twój tam, gdzie kres Twój
poniedziałek, 11.11.2013
poczatek

W środę, 6 listopada o godzinie 18.00 w auli naszej szkoły miało miejsce przedstawienie zaduszkowe szkolnego koła dramatycznego. Zatytułowano go słowami T.S. Eliota „Początek Twój tam, gdzie Twój kres”, a opiekę nad całą grupą sprawowała pani Edyta Siejakowska-Bandosz. Na scenie swoje zdolności aktorskie pokazali głównie uczniowie klas pierwszych, a mianowicie 1a i 1d.

Wszystko rozpoczęło się od przytoczenia kilku wierszy, więc nie mogło zabraknąć też pięknych słów księdza Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…” . Młodzi artyści wychodzili na scenę i wspaniale interpretowali dzieła literackie. Pomiędzy wystąpieniami puszczane były polskie piosenki. Nie zabrakło więc pięknego „Zegarmistrza Światła” Tadeusza Woźniaka, czy „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty. Całe przedstawienie zakończył niesamowity akcent, którym była piosenka zespołu TSA – "51". Było to wspaniałe zakończenie, ponieważ jest to utwór, który pozwala człowiekowi na ucieczkę od rzeczywistości.

Na sali zgromadziło się wielu gości, którzy podziękowali artystom gromkimi brawami.


tekst: Weronika Cichocka (klasa medioznawcza)Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.