morasko

Dnia 5 czerwca uczniowie klasy 1e i 2d wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do Poznania. Grupą opiekowali się: Pani mgr Katarzyna Wodzińska, a także Pan mgr Robert Dutka i Pan mgr Jarosław Bleja.

Podróż autokarem nie odbyła się bez przeszkód, jednak na nasz pierwszy przystanek, czyli do rezerwatu ,,Meteoryt Morasko” , dotarliśmy w świetnych humorach. Przed wejściem do rezerwatem zapoznaliśmy się z obowiązującym w nim regulaminem i wyruszyliśmy w drogę. Przeszliśmy kilometrową trasę, obserwując liczne okazy przyrody i uzupełniając karty pracy informacjami na temat tamtejszej fauny i flory. Spacerując ścieżkami rezerwatu, mogliśmy zobaczyć m.in. dziuplę z małymi dzięciołami, których popiskiwanie było słychać z daleka, a także zniszczone mrowisko mozolnie naprawiane przez pracowite mrówki.

Naszym następnym przystankiem było nowe zoo. Na wstępie wysłuchaliśmy Pani prof. Wodzińskiej, która opowiadała o gatunkach zwierząt występujących w tym ogrodzie zoologicznym i o ich przystosowaniu do życia My pilnie notowaliśmy jej uwagi. Po zapoznaniu się z instrukcją zachowania się w zwierzyńcu oraz ustaleniu godziny i miejsca zbiórki, rozdzieliliśmy się, aby samodzielnie zwiedzać zoo i uzupełniać karty pracy. Odwiedziliśmy różnych mieszkańców ogrodu, począwszy od owadów m.in. ciem , a skończywszy na dużych ssakach, takich jak słonie. Widzieliśmy również zebry, żyrafy i tygrysy, a także ,,nocne marki”, czyli zwierzęta żyjące nocą.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji KFC. Po długim spacerze w rezerwacie i zoo młodzi podróżnicy porządnie zgłodnieli i wręcz rzucili się na jedzenie.

Mimo pochmurnego nieba i deszczowej pogody wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni. Nie tylko dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat rzadkich roślin i życia zwierząt, ale też bardzo miło spędziliśmy czas w swoim gronie, a także wypoczęliśmy i nabraliśmy sił do dalszej nauki. Cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić takie ciekawe miejsca i niecierpliwie wyszukujemy kolejnej wycieczki.tekst: Magdalena Bednarek kl.1eTagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.