Igrzyska olimpijskie w III LO
niedziela, 09.06.2013
igrzyska

6 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka, połączony z Dniem Sportu. Impreza miała więc charakter igrzysk olimpijskich, a każdej klasie zostało przydzielone państwo, które uczniowie mieli krótko przedstawić. W zawodach wzięły udział wszystkie klasy I i II, odpowiednio jako: USA, Kanada, Austria, Niemcy, Hiszpania, Australia, Rosja, Irlandia, Meksyk i Wielka Brytania.



Zgodnie ze starożytną tradycją tego wielkiego wydarzenia, jego otwarcia dokonali reprezentanci Grecji, w których wcielili się członkowie Samorządu Uczniowskiego. Przewodnicząca SU zapaliła znicz olimpijski, po czym pan dyrektor Macioszek krótkim przemówieniem oficjalnie rozpoczął igrzyska. Ich pierwszym punktem była wspomniana już prezentacja danego kraju przez poszczególne klasy. Polegała ona na wystąpieniu w przebraniach, kojarzonych z owymi państwami, odczytaniu opisu, głównie dokonań sportowych, w języku obowiązującym na poszczególnych terenach oraz przygotowaniu tradycyjnego dania i flagi w narodowych barwach. Nie zawiódł żaden z uczestników - już na początku wszyscy nawzajem dostarczyli sobie powodów do śmiechu, co było zapowiedzią dobrej zabawy w dalszej części programu.

 
Po wstępie uczniowie rozeszli się do nauczycieli odpowiedzialnych za poszczególne konkurencje. W sportową rywalizację zaangażowała się cała szkoła: część zawodników rzucała piłką lekarską, inni grali w tenisa stołowego, kolejni sprawdzali swoje umiejętności w biegach z nitką czy jajkiem. Wszystkiemu bezustannie towarzyszyła dobra muzyka, która potęgowała radość oraz mobilizowała walczących, chcących osiągnąć sukces. Rola nauczycieli nie kończyła się na kontrolowaniu przebiegu igrzysk - każdy wychowawca wspierał swoją klasę w konkurencji przeciągania liny. Pan dyrektor Macioszek z kolei dał się namówić na strzelanie do bramki i grę w tenisa, a pani dyrektor Czechańska dołączyła do zabawy tanecznej. Ostatnim elementem rywalizacji była konkursowa piosenka, którą klasy przygotowały w języku przydzielonego im kraju.





Po występach nastąpił czas na rozdanie pamiątkowych medali i podsumowanie wyników, które prezentowały się następująco:

unihokej


I m-ce: I d
II m-ce: I c
III m-ce: I e

turniej tenisa stołowego

I m-ce: I c
II m-ce: II c
III m-ce: II b

przeciąganie liny

I m-ce: II c
II m-ce: I d
III m-ce: I c

bieg sztafetowy


I m-ce: I d
II m-ce: II e
III m-ce: II a

łapanie piłki ręcznej

I m-ce: I c
II m-ce: II c
III m-ce: I b

piłka lekarska

I m-ce: I d
II m-ce: I c
III m-ce: II d

rzut piłeczką tenisową do worka

I m-ce: I d
II m-ce: II c
III m-ce: I a

król strzelców

I m-ce: II e
II m-ce: I b
III m-ce: Id i II c

żonglerka

I m-ce: I d
II m-ce: I c
III m-ce: II b

bieg

I m-ce: I b
II m-ce: I c
III m-ce: II e

bieg z jajkiem

I m-ce: II e
II m-ce: II a
III m-ce: II b

wyścig ze związanymi nogami

I m-ce: II e
II m-ce: I c
III m-ce: I a

przerzucanie balonów

I m-ce: II d
II m-ce: II e
III m-ce: I b

konkurs językowy (strój, piosenka i tradycyjna potrawa)

I m-ce: II a (80p.)
II m-ce: I a (78p.)
III m-ce: II c (77p.)

wyróżnienie: Daria Kaczmarek z kl. II e (za ujmujące wykonanie piosenki)



Była to zapewne ostatnia przed końcem roku impreza szkolna, podczas której nie musieliśmy wykazywać się wiedzą z poszczególnych przedmiotów, a uczciwie i z klasą rywalizować. Przy okazji, poznaliśmy niektóre państwa pod względem sportowym i mieliśmy okazję skosztować tradycyjnych dla nich potraw. Oczywiście, wszyscy świetnie się bawili, lecz wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i teraz pozostaje nam odliczać dni do upragnionych wakacji.



tekst: Monika Banicka (klasa medioznawcza)








Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017





Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.