Zostały tylko wspomnienia...
poniedziałek, 29.04.2013
za

W piątek, 26 kwietnia 2013 roku, odbyło się zakończenie klas trzecich. Uroczystość miała miejsce w auli gnieźnieńskiego Kolegium Europejskiego. Już od godziny 13.00 wszyscy wspólnie rozpoczęliśmy pożegnanie naszych maturzystów. Obecni na sali byli również rodzice abiturientów, jak i Pan Dariusz Pilak - Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, Pan profesor Leszek Mrozewicz - Dyrektor Instytutu Kultury Europejskiej, Pani Aleksandra Kuźniak - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Pan Dyrektor Lech Gołyński, Pan Tomasz Szymański - Dyrektor teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Pani profesor Eliza Grzelak, Pani Beata Czechańska - Dyrektor III LO oraz całe grono pedagogiczne III LO, a nade wszystko abiturienci.Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu narodowego, następnie Pani Dyrektor Beata Czechańska skierowała kilka słów do naszych absolwentów, dziękując im za wszystko, co zrobili dla szkoły, jak i życząc szczęścia i sukcesów w dalszym życiu. Po krótkim przemówieniu przyszedł czas na wręczenie świadectwa prymusowi naszej szkoły, Krzysztofowi Sarniakowi z Uniwersyteckiej Klasy Medioznawczej, a także świadectw z wyróżnieniem dla Małgorzaty Deszcz z klasy medioznawczej oraz Marty Wojcieszak z klasy turystyczno-ekologicznej.Następnie Pani Dyrektor Beata Czechańska wraz z Panem Starostą Dariuszem Pilakiem wręczyli nagrody i wyróżnienia uczniom III LO, a także gratulacje i podziękowania dla Rodziców.

Po części oficjalnej było chwilę śmiechu i zabawy. Uczniowie z drugiej klasy humanistyczno - artystycznej przygotowali krótkie przesłanie, motywujące maturzystów do nauki i wyboru dalszej drogi życiowej. Po przedstawieniu przewodniczący z każdej klasy trzeciej opowiedział kilka słów o tym, jak im minęły te 3 lata w III LO.Później nadeszła chwila na rozdanie świadectw. Wychowawcy klas wręczali uczniom świadectwa ukończenia szkoły.I tak nasza uroczystość dobiegła końca. Każdy uczeń, jak i nauczyciel miał w oczach łzy, zarówno radości, jak i smutku. Wierzymy, że te ostatnie 3 godziny, a także 3 lata spędzone razem w III LO, wspominać będziecie z uśmiechem na twarzy. A z kolei te smutne i złe chwile znikną z waszej pamięci, a dobre pozostaną na zawsze.

tekst: Marta Nowińska (klasa medioznawcza)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.