Konkurs recytatorski Dwa Języki
czwartek, 25.04.2013
jez

Jeśli nagle
o mnie zapomnisz
nie szukaj mnie,
bo zapomniałem o tobie.
If suddenly
you forget me
do not look for me,
for I shall already have forgotten you.

Pablo Neruda

Tak właśnie brzmiały słowa, które można było usłyszeć w szkole w Witkowie na III konkursie recytatorskim pt : "Dwa Języki" 19 kwietnia br.

Uczestnicy musieli przygotować jeden utwór poetycki w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Reprezentanci naszej szkoły (uczniowie klasy 2a): Martyna Kaźmierczak, Emilia Śrama, Patryk Lewandowski i Eryk Skrzypczak próbowali swoich sił przed jury, które oceniało ich wykonania.

Jury w składzie: p. Honorata Olejniczak, p. Kamila Zygmunt, p. Monika Nowakowska-Szymczak, oraz gość honorowy spotkania, przewodnicząca jury p. Zenona Golc - znana animatorka kultury, instruktor zespołów teatralnych i recytatorskich i laureatka Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich, jednogłośnie orzekło, że pierwsze miejsce należy do Martyny Kaźmierczak, z kolei trzecie miejsce przypadło Emilii Śramie.Zwycięzcom zostały podarowane liczne nagrody książkowe. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowania sztuką poetycką, a także kształcenie języka ojczystego, spraw tak często zaniedbywanych w dzisiejszych czasach.

tekst: E.Skrzypczak (klasa humanistyczno-artystyczna)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Jan III Sobieski miał dwa pogrzeby. Pierwszy odbył się w połowie 1696 roku, gdy ciało monarchy pochowano w kościele Kapucynów. Drugi miał miejsce w lecie 1733, wówczas zwłoki monarchy i trumnę z ciałem królowej Marysieńki pochowano na Wawelu.