Konkurs The ultimate London
sobota, 13.04.2013
ultim

Dnia 11 kwietnia 2013 roku w auli III LO odbył się IV już konkurs wiedzy o stolicy Wielkiej Brytanii pt. "The ultimate London". Cały quiz poprowadzili nauczyciele 17-stki, Pani Profesor Grątkowska i Pan Profesor Kosicki.Na sali zebrali się uczniowie aż z 13 szkół z Gniezna, nie zabrakło także i naszych przedstawicieli. Główną nagrodą był wyjazd do Anglii. W programie wycieczki przewidziane są różnego rodzaju atrakcje, jak i możliwość szlifowania języka angielskiego. A wszystko to dzięki gnieźnieńskiemu Stowarzyszeniu "Sawir", które w tym roku było sponsorem całego spotkania oraz nagród dla uczestników.

Test wiedzowy składał się z 30 pytań. Były one tak różne, że aby wygrać, trzeba było naprawdę się postarać i powalczyć z przeciwnikami. Każde z pytań wyświetlane było na projektorze, co dawało wyrazisty i dokładny obraz. Po zakończonym quizie w jury zasiedli wszyscy nauczyciele języków obcych obecni na sali. Niespełna pół godziny później werdykt został ogłoszony.

I miejsce zajęła Joanna Dolata

II miejsce Julianna Gawałek

III miejsce Kornelia Konieczka
Wszystkie nagrody wręczała dyrektor III LO w Gnieźnie, Pani Beata Czechańska. Również i pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody. Gratulacjom i oklaskom nie było końca.

tekst: Marta Nowińska (klasa medioznawcza)


Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.