Literatura na talerzu
sobota, 13.04.2013
talerz

W bibliotece III LO odbył się I etap konkursu "Literatura na talerzu" organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie. Tematem konkursu są potrawy zawarte w literaturze, a jego celem jest propagowanie czytelnictwa, zapoznanie z twórczością klasyków i pisarzy współczesnych, zachęcanie do rozwijania umiejętności z zakresu technologii gastronomicznej, rozbudzenie wrażliwości estetycznej, podnoszenie poziomu efektywności kształcenia zawodowego i propagowanie idei, że artystą można być również w dziedzinie sztuki kulinarnej.Do I etapu w naszej szkole zgłosiły się trzy drużyny. Z klasy 1a: Alicja Chmielik i Angelika Bereźnicka, które przygotowały potrawy zgodnie z książką Małgorzaty Kalicińskiej "Dom nad rozlewiskiem". Z klasy 1e: Izabela Jarzębowska i Martyna Iwińska, wybrały one literaturę Stefana Żeromskiego, a dokładniej "Przedwiośnie". Dziewczyny z 2d: Malwina Inda i Kinga Frankowska również wybrały książkę "Dom nad rozlewiskiem" Małgorzaty Kalicińskiej.

Uczestniczki miały za zadanie zaprezentować wcześniej samodzielnie przygotowaną potrawę w ilości 2 porcji i dokonać prezentacji przed jury. Czas na przygotowanie prac wynosił 45 minut.Jury w składzie: pan Rafał Macioszek, pani Wiesława Grzegorzewicz i pani Violetta Kleinke oceniało poszczególnych uczniów według poniższych kryteriów:

- aranżacja stołu (0-5 punktów);

- wygląd i sposób podania potraw kulinarnych (0-10 punktów);

- smak potraw kulinarnych (0-10 punktów);

- czystość i porządek po zakończeniu pracy (0-5 punktów);

- opis propozycji kulinarnej (0-10 punktów);

- prezentacja przed jury (0-10 punktów).W naszej szkole I miejsce zajęły dziewczyny z 1e.
Otrzymały one nagrody i dostały się do kolejnego etapu konkursu. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Kolejny etap konkursu przeprowadzony zostanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie w dniu 12 kwietnia 2013r.tekst i zdjęcia: Weronika Cichocka (klasa medioznawcza)
Tagi:


Komentarze
Nie ma żadnych komentarzy!
zaloguj się aby dodawać komentarze


Konsultacje dla rodziców
21.03.2017
Drzwi otwarte
08.04.2017
Rekolekcje
10-12.04.2017
Wiosenna przerwa świąt...
13-18.04.2017
Pisemny egzamin matura...
04.05.2017

Trumna z ciałem zmarłej we Francji Marysieńki znalazła się w Polsce w tajemniczych okolicznościach. Legenda mówi, że gdy pewnej majowej nocy 1716 roku zbudzony dzwonem u furty Kapucyn otworzył wejście nie zastał nikogo - tylko trumnę Marii Kazimiery.